Goederenrecht

“Appartementseigenaar” is een veel gehoorde term in het dagelijks spraakgebruik. De juridische definitie daarvan is “gerechtigde tot een appartementsrecht”. Een appartementsrecht is een zakelijk recht, dat in de meest eenvoudige vorm uit de volgende drie onderdelen bestaat:

  • een aandeel in de eigendom van een gebouw en/of grond;
  • een exclusief gebruiksrecht van een bepaald gedeelte van een gebouw en/of grond;
  • een medegebruiksrecht van de gemeenschappelijke gedeelten van een gebouw en/of grond.

Het Nederlands recht kent een aantal goederenrechtelijke rechten die – eenvoudig gezegd – met het appartementsrecht gecombineerd kunnen worden, zoals mandeligheid, erfdienstbaarheid, erfpacht, opstal, vruchtgebruik, recht van gebruik en bewoning en hypotheek. Heeft uw buurman bijvoorbeeld het recht om over uw grond te rijden, staat uw appartement op erfpacht of heeft u te maken met een mandelig parkeerterrein? Zorg dan dat u weet met welke rechten en verplichtingen u te maken heeft.

Onze goederenrecht advocaten zijn vertrouwd met de actuele regelgeving en hebben veel ervaring met onder meer de zakelijke rechten die een VvE aangaan. Zij adviseren u graag en zorgen dat u niet voor vervelende verrassingen komt te staan.

Professionals

Norbert Rijssenbeek Advocaat

Norbert Rijssenbeek

Appartementsrecht, verenigingsrecht en goederenrecht

E: n.rijssenbeek@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Tom Gilsing advocaat

Tom Gilsing

Appartementsrecht, energierecht en goederenrecht

E: t.gilsing@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Lara Hesseling Notarieel Jurist

Lara Hesseling

Appartementsrecht en goederenrecht

E: l.hesseling@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Michel Elbers.jpg

Michel Elbers

Appartementsrecht en huurrecht

E: m.elbers@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Roy Besselink.jpg

Roy Besselink

Appartementsrecht, verenigingsrecht en koop/verkoop (non-conformiteit)

E: r.besselink@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Anna Vermeulen advocaat

Anne Vermeulen-Jonkers

Appartementsrecht en bouwrecht

E: a.vermeulen@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Hubert Braakhuis Advocaat

Hubert Braakhuis

Appartementsrecht, verenigingsrecht, bouwrecht, energierecht en huurrecht

E: h.braakhuis@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Esther van Riet Advocaat

Esther van Riet

Appartementsrecht, verenigingsrecht en koop/verkoop (non conformiteit)

E: e.vanriet@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Mark van der Lubbe advocaat

Mark van der Lubbe

Appartementsrecht en bouwrecht

E: m.vanderlubbe@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Marnix Nijenhof Advocaat

Marnix Nijenhof

Appartementsrecht en huurrecht

E: m.nijenhof@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Ali El Fathi.jpg

Ali El Fathi

Appartementsrecht

E: a.elfathi@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Marianne Schippers Advocaat

Marianne Schippers-van de Weerdhof

Appartementsrecht en bouwrecht

E: m.schippers@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Paul Bekkers Advocaat

Paul Bekkers

Appartementsrecht, energierecht en bouwrecht

E: p.bekkers@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Laurine van Gemert Paralegals

Laurine van Gemert

Appartementsrecht en huurrecht

E: l.vangemert@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Arzu Ilbay-Korkmaz Paralegals

Arzu Ilbay-Korkmaz

Appartementsrecht

E: a.ilbay@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Marloes Meijerink Paralegals

Marloes Meijerink

Appartementsrecht en huurrecht

E: m.meijerink@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Radboud Peutz Paralegals

Radboud Peutz

Appartementsrecht en bouwrecht

E: r.peutz@rijssenbeek.nl
T: 026 - 443 42 49

Rijssenbeek Advocaten - Velperweg 35-1 - 6824 BE Arnhem - E info@rijssenbeek.nl - T 026 - 443 42 49

© Copyright 2015 - Rijssenbeek Advocaten

Gerealiseerd door Nicetoclick.com